534-152-076 i 573-415-333 Jesteśmy dla Ciebie
achioch@achioch.com Czekamy na Twoją wiadomość
Wawer i online Trakt Lubelski 200

Koreański

Kursy koreańskiego

Zapisz się TUTAJ. Wypełnij także formularz potrzeb (TUTAJ), który dostarczy nam szczegółowych informacji o Twoich potrzebach i celu nauki.

Cały czas otwieramy nowe grupy możesz także sam zebrać grupę przyjaciół i wraz z nimi nauczyć się języka koreańskiego!

Dlaczego nauka języka koreańskiego w naszej szkole jest dobrym wyborem?

W Ach i Och korzystamy z różnorodnych i wartościowych materiałów, dzięki którym nauka idzie przyjemniej i wszystko wydaje się być zrozumiałe i jasne! Nasza lektorka Julia nagrała dla Was ciekawe podcasty, dzięki którym będziesz mógł/mogła ćwiczyć mówienie nie tylko na zajęciach!

Julka przygotowała dla Was wiele własnych materiałów, ciekawe prezentacje oraz zadania, dzięki którym nie tylko szybko poznasz koreańską gramatykę, lecz także dowiesz się, o co dokładnie w niej chodzi i skąd się wzięła. 🙂

Koreański złożony jest z wielu końcówek, partykuł oraz stopni honoryfikatywności. Nauczyciele tego języka często wybierają jeden podręcznik oraz zeszyt ćwiczeń i przerabiają lekcję po lekcji, niekoniecznie tłumacząc, skąd taka końcówka w ogóle się wzięła, dlaczego jest niezbędna i czym dokładnie różni się od innych partykuł.

Wyjątkowy kurs hybrydowy w Ach i Och! Zbieramy zapisy przez cały rok!

Koreański od zera – język + kultura, a w tym zagadnienia takie jak:  K-pop, koreańskie seriale (tzw. dramy), historia nowożytna, tradycyjny ubiór koreański, kuchnia koreańska, powstanie alfabetu 한글, koreańska filozofia, koreańska honoryfikatywność, slang i inne zagadnienia społeczno-kulturowe.

Przenieśmy się w magiczny świat Korei.

Co może kojarzyć nam się z Koreą i o czym usłyszysz na naszych zajęciach?

K-POP

… a w nim takie zespoły jak BTS, Exo, BigBang, Black Pink

 

fot. John Shearer/Getty Images/The Recording Academy 

K-Food

Źródło

Jak wymawia się kimchi?!

Wszyscy wiemy czym jest kimchi, prawda? Ale nie wszyscy wiemy jak POPRAWNIE wypowiedzieć nazwę tej przystawki! Bo to wcale nie jest “kimczi” 🙂 Takich i innych ciekawych rzeczy dowiecie się na naszym kursie od zera. M.in. Dlaczego na koreański boczek z grilla mówimy samgyeopsal? Jakie danie Koreańczycy lubią spożywać, gdy na dworze jest szaro i deszczowo? 

Są duże szanse, że macie w domu choć jeden produkt jednej z koreańskich firm, a może nawet jeździcie samochodem marki Hyundai. Ale czy wiecie, że poprawną wymową tej nazwy będzie “hjonde”? 🙂 Nasza lektorka Julia chętnie Wam o tym opowie!

Duże koreańskie firmy, takie jak…

Źródło

K-dramy

Źródło

Wszystkie wolne wieczory (i każdą wolną sekundę) spędzasz pod ciepłym kocem oglądając koreańskie seriale, a nadal nie jesteś w stanie swobodnie porozumieć się w tym języku? Chętnie wytłumaczymy Ci, dlaczego w dramach młodzi mężczyźni nazywani są przez młodsze koleżanki oppa, a każda starsza pani, to halmoni lub adżumma 🙂 Po odbyciu kursu u nas pojedziesz do Korei i sam(a) z nimi porozmawiasz!

Tylko… jaką formą będziesz się posługiwać? 

Honoryfikatywność

Źródło

oraz… SLANG

który co roku znacznie się zmienia!

Źródło

Zarówno o tym, jak nikogo nie urazić doborem złej końcówki grzecznościowej oraz o tym, jak zrozumieć Koreańczyka często posługującego się slangiem dowiesz się na naszym kursie!

 

Z m.in. jakich materiałów korzystamy na naszych kursach?

 • prezentacje oraz zadania przygotowane przez lektora, dostosowane do potrzeb oraz zainteresowań uczniów
 • podręcznik oraz ćwiczenia w jednym, czyli Korean Grammar for Speaking – książka ta świetnie nadaje się także do samodzielnej nauki, a nasi  uczniowie często rozwiązują w niej prace domowe!
 • kultowa seria Talk to me in Korean, pełna uroczych obrazków, krzyżówek – idealna dla młodszych grup, choć dorośli również chętnie z niej korzystają 🙂
 • Język koreański dla Polaków – znaleźć można tam mnóstwo ciekawych zadań oraz definicji opisanych w języku polskim 
 • Hangugo Extra Beginner (w formie e-booka – pełna testów. Zawiera nawet sekcję “Błędy Koreańczyków”! Ciekawe, prawda?)
 • karty do ćwiczenia koreańskiego alfabetu Hangul
 • bajki oraz przypowieści po koreańsku (a także legendy, m.in. o znakach zodiaku!)
 • podręcznik Vitamin Korean, charakteryzujący się dużą ilością ciekawych, przyciągających oko oraz ułatwiających naukę obrazków i dialogów
 • książka z idiomami po koreańsku – uwielbiamy ją, bo pokazuje jak wiele łączy Polaków z Koreańczykami 🙂
 • Korean Slang Expressions – bo przecież chcemy zrozumieć nie tylko starszych, lecz także młodzież!
 • Easy Korean Reading for Beginners – wierzymy, że czytanki są niesamowicie pomocne w nauce języka koreańskiego 🙂
 • karty do wypowiedzi spontanicznej – stawiamy nacisk na poprawną oraz swobodną wymowę naszych uczniów
 • My Daily Routine in Korean  – podręcznik idealny dla tych, którzy chcą szybko nauczyć się ładnie opowiadać o swoim dniu, planach i rutynie.

ZAPRASZAMY! 

한국어를 같이 배워요!