534-152-076 i 573-415-333 Jesteśmy dla Ciebie
achioch@achioch.com Czekamy na Twoją wiadomość
Wawer i online Trakt Lubelski 200

Czeski

Zapraszamy Was w niesamowitą podróż do Czech.

Zapisz się TUTAJ. Wypełnij także formularz potrzeb (TUTAJ), który dostarczy nam szczegółowych informacji o Twoich potrzebach i celu nauki.

Czeski w Ach i Och wziął się stąd, że założycielka szkoły Kasia Narkiewicz-Jodko od czasów studiów (czyli już bardzo długo… ale ciiiii) hurtowo pochłaniała książki Bohumila Hrabala. Wtedy też zapisała się na kurs języka czeskiego, żeby móc czytać w oryginale. Niedawno, po prawie 10 latach uczy się tego języka znowu, a jej lektorka to właśnie Ela, nasza lektorka! Zajęcia z Elą odbywają się online.

Więcej informacji o Elżbiecie Kupczak znajdziecie poniżej:

Najpierw ukończyła studia licencjackie z filologii polskiej ze specjalizacją z komparatystyki na Uniwersytecie
Jagiellońskim w Krakowie, ale swoją pasję odkryła dopiero w Instytucie Filologii Słowiańskiej na tej samej uczelni, gdzie uzyskała tytuł magistra filologii czeskiej. Czeskiego uczyła się też na stypendiach
semestralnych na czeskich uniwersytetach – Uniwersytecie Karola w Pradze oraz Uniwersytecie Palackiego w Ołomuńcu.
Zanim została lektorką języka czeskiego, już w trakcie studiów pracowała jako tłumacz ustny i pisemny, zajmowała się obsługą czeskich klientów biznesowych w korporacji czy współpracowała przy redakcji przekładów czeskich publikacji językowych. Chcąc rozszerzyć swoje kompetencje, zaczęła uczyć czeskiego i to zajęcie okazało się dla niej strzałem w dziesiątkę. Od pięciu lat dzieli się swoim zamiłowaniem z każdym, komu sercem blisko do naszych południowych sąsiadów. W czeskości, poza językiem, najbardziej urzeka ją współczesna literatura czeska i morawskie krajobrazy.