Garść porad do samodzielnej nauki języka angielskiego

Po wakacjach bierzemy się w garść‼️
Przedstawiamy nasze ➡️superpatenty na naukę języków obcych⬅️. Tym razem porady dotyczą głównie angielskiego:

?codziennie serwujemy sobie porcję wiadomości z ulubionych portali. Ważne, żeby nas interesowały, np. www.bbc.comwww.positive.news(polecamy szczególnie!), www.cnbc.com (dla lubiących wyzwania i tematykę biznesową) czy choćby www.mirror.co.uk (dla lubiących plotki i ploteczki ze świata)

?korzystamy z darmowej aplikacji Wordup do rozbudowywania słownictwa (uwielbiamy‼️)

?oglądamy seriale po angielsku (skupiamy się na kontekście i rozumieniu całości, nie na poszczególnych słówkach), choć czasem oczywiście warto niektóre słowa i zwroty sprawdzić w dobrym słowniku.

?oklejamy lodówkę i łazienkę nowymi słowkami ?(dla wzrokowców) ?

?najtrudniejsze… ? wieczorem odkładamy telefon i czytamy kilka(-naście, a może -dziesiąt?) stron książki w języku obcym.? Dla tych mniej zaawansowanych polecamy serie z uproszczonym słownictwem, np. Penguin Readers czy też Popcorn Readers.

?coś dla melomanów: oglądamy klipy muzyczne, słuchamy muzyki i czytamy lub rozwiązujemy quizy: www.genius.com lub https://lyricstraining.com (uzupełnianie słówek podczas słuchania, genialne‼️)

?wypowiadamy się w grupie Ach i Och Discussion Club (https://www.facebook.com/groups/achiochdiscussionclub). Można tu zadawać wszelkie pytania dotyczące nauki języka angielskiego, pytań w przypadku wątpliwości związanych z angielskim w pracy czy też pisać, co ślina na język przyniesie.

A jakie są Wasze tajne sposoby na uczenie się języka angielskiego❓ Wkrótce zamieścimy posty dotyczące innych języków. 

Jeśli nie jesteście w stanie utrzymać wystarczającej dyscypliny w samodzielnej nauce, serdecznie zapraszamy na kursy do naszych szkół językowych: Ach i Och Języki Obce Kamionek, ul. Grochowska 341/265 oraz Ach i Och Języki Obce Wawer, Trakt Lubelski 200.

#nowysemestr #powakacjach #achioch #jezykiobce #inspiracje#naukajezykow #angielski #hiszpanski #niemiecki #francuski #koreanski#wloski #rosyjski #kursyjezykowe #szkolajezykowawarszawa #warszawa#wawer #kamionek #pragapoludnie #pragapolnoc #goclaw #goclawek#saskakepa #prawastronawisly #walmiedzeszynski #traktlubelski#miedzeszyn #radosc #anin